Mobile Suits/EFF/RGM-79(G) Ground GM: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
No edit summary
No edit summary
 
Line 3: Line 3:
</tabs>
</tabs>


=== Info Table ===
{| class="wikitable sortable"
{| class="wikitable sortable"
|-
|-
| Model Name: || RGM-79(G)
| Model Name: || RGM-79(G)
|-
|-
| Unit Name: || Ground GM
| Unit Name: || GM (Ground Type)
|-
|-
| Radar: || ???m
| Radar: || 400m ~ 1600m
|-
|-
| Stock Engine: || ???
| Stock Engine: || MS/MA Type-C lv-1
|-
|-
| Carry Weight: || ???
| Carry Weight: || 95000(kg)
|-
|-
| Container Slots: || ???
| Container Slots: || 8
|-
|-
| Stock Price: || ???
| Stock Price: || $200000
|-
|-
| Store Sell: || ???
| Store Sell: || $100000
|-
|-
| Skills Required: || 6
| Skills Required: || 6
|-
|-
| Weapon Slots: || Manipulator x4, Head x1
| Weapon Slots: || Manipulator x4
|}
|}


=== Stats ===
{| class="wikitable sortable"
|-
| Armor: || 30000
|-
| Dodge: || 70
|-
| Critical: || 60
|-
| Accuracy: || 70
|}


[[Category:EFF Mobile Suits]]
[[Category:EFF Mobile Suits]]
approveduser
141

edits

Navigation menu